Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo chce zabít psy? Našly se další kousky salámu s rybářskými háčky, psům je někdo předhodil na oplocený pozemek

Je to jen pár dnů, kdy policie informovala o špekáčcích s vloženými rybářskými háčky, které v Ostravě-Petřkovicích zatím neznámý pachatel vhodil na soukromé oplocené pozemky. Podobné návnady se 9. února našly i ve Fulneku - tam je na oploceném pozemku našla žena, která venčila své psy.

O prvním případu těchto návnad informovali ve čtvrtek 11. února ostravští policisté. Tehdy varovali pejskaře v Ostravě-Petřkovicích.  

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality z Ostravy v minulých dnech zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. V současné době pátráme po neznámém pachateli, který na oplocené pozemky vhazuje uzeninu, do které jsou úmyslně vloženy rybářské háčky. Jeho jednání je zaznamenáno v Ostravě-Petřkovicích."

Informaci o salámových návnadách ve Fulneku přitom už o den dříve zveřejnila na svém facebooku Lucie Krištofová, která je našla na oploceném pozemku bytového domu.

Lucie Krištofová, nálezkyně návnad: "Salámové návnady jsem našla na místě, kde večer chodím venčit psy. Jeden pes si toho všiml a málem ho snědl - je naučený nejíst věci ze země, takže naštěstí jsem ho stihla zastavit."

Majitelka ale neměla jistotu - tři rodinní psi totiž mohli návnadu náhodou sníst v minulých dnech. Raději se proto obrátila na svou veterinářku.

Lucie Krištofová, nálezkyně návnad: "Konzultovala jsem situaci s veterinářkou a rozhodla se jet na pohotovost a psům udělat rentgeny. Byly v pořádku, takže naštěstí ani jeden pejsek nemusel podstoupit žádný zákrok." 

Když se pak majitelka šla večer podívat na místo znovu, našla pod sněhem další 4 kousky. Na místě nebyly žádné stopy, proto je pravděpodobné, že návnady na pozemek někdo hodil z dálky. 

Lucie Krištofová, nálezkyně návnad: "Abych upozornila další lidi a majitele pejsků, vytvořila jsem letáky, které jsem roznesla do blízkých ulic. Upozornění jsem také zaslala na redakce fulneckého zpravodaje a ještě vyvěsila upozornění na nástěnku a hlavní dveře tohoto bytového domu."

Případem se zabývá policie, České televizi to potvrdila to mluvčí Eva Michalíková. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Novojičínští kriminalisté jsou nyní ve spojení s ostravskými kriminalisty a zjišťují, jestli mají tyto dva případy souvislost."

Lidé mohou jakékoliv informace oznámit policii na lince 158.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy