Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: ŘSD plánuje obchvat Skrochovic mezi Opavou a Krnovem

Mezi Opavou a Krnovem vznikne nový silniční obchvat. Ředitelství silnic a dálnic ho plánuje kolem obce Skrochovice, přes území tamní bývalé skládky. Podle mluvčího ŘSD odvede zhruba 10.000 automobilů denně.

v příspěvku jsou se svolením použity vizualizace ŘSD

Řada dopravních závad na silnici mezi Opavou a Krnovem, špatné šířkové parametry mezi obcemi Holasovice a Úvalno nebo zvyšující se intenzita nákladní dopravy na silnici I/57- to jsou důvody, proč má vzniknout obchvat obce Skrochovice.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Novostavba silnice I/57 je v přípravné fázi, nyní se pracuje na dokumentech k územnímu řízení. Zahájení stavby zatím vychází na rok 2025 a odhadovaná cena díla dosahuje částky zhruba 771 milionů Kč bez DPH. Předpokládaná suma peněz počítá mimo jiné s vybudováním hlavní trasy obchvatu v délce 3 154 metrů, dále vznikne 5 nových mostů celkové délky 318 metrů a za zmínku stojí i dvě nové křižovatky nebo protihlukové stěny dlouhé 912 metrů.”

Obchvat kolem Skrochovic odvede mimo zástavbu vnitrostátní i mezinárodní tranzitní dopravu. Denně zhruba 10.000 automobilů.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: “Obchvat Skrochovic povede přes území bývalé skládky, celkový objem zemních prací se skládá z potřeby výkopů (54 065 m3) a násypů (325 029 m3).”

Ředitelství silnic a dálnic předpokládá začátek stavby zhruba do dvou let. Obchvat by tak měl být v provozu v roce 2027.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy