Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace Hrabůvky pokračuje. Opravy se dočká ulice Dr. Lukášové

Na Jihu Ostravy pokračují v revitalizaci Hrabůvky. Rekonstrukcí už prošlo náměstí a prostor kolem Savarinu. Po Velikonocích pak začne oprava ulice Dr. Lukášové.

V Ostravě-Jihu projde rekonstrukcí ulice Dr. Lukášové, která je v havarijním stavu. Jde o další etapu revitalizace sídliště Hrabůvka, na kterou městský obvod získal dotaci ve výši 6 milionů korun.

Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Je to už druhá úspěšná dotace v rámci celé realizace. První vlastně byla na objekt Savarin, respektive na prostory kolem Savarinu s tím, že my v tento moment chystáme další části Hrabůvky.”
Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Celá tato rekonstrukce bude trvat 4 a půl měsíce, takže by měla být hotova někdy v září a bude stát 12 milionů korun.”

Po celé délce se bude měnit povrch vozovky, který je popraskaný a plný děr a výtluků a rekonstrukcí projdou i parkovací místa. Těch je v ulici zhruba osm desítek.

Celá ulice se bude opravovat tak, aby byl vždy průjezdný alespoň jeden směr, aby se lidé v pohodě dostali na polikliniku za svými lékaři.

Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Všichni samozřejmě budou informováni pomocí dopravního značení a dále pak budeme navazovat předprostorem před poliklinikou."
Jan Dohnal, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Spolu s magistrátem chystáme na ulici Dr. Lukášové jezírko, kde v tento moment, můžu říci, že město teď vyhlašuje výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace.”

Radnice připravuje i revitalizaci dalších částí obvodu. Po Hrabůvce by měl přijít na řadu Zábřeh.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy