Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva cizinci z Afghánistánu se schovali v jednom z převážených nových aut, před polskými hranicemi skončili v rukou policie

Dva cizinci z Afghánistánu skončili v rukou policie poté, co se schovali v jednom z nových vozů mířících na návěsu kamionu do Polska. Policisté byli upozorněni řidičem, který měl podezření, že na návěsu svého kolegy zahlédl dvě osoby.

Policejní hlídka zastavila kamiony na dálnici D1 v Bohumíně. Auta mířila do Polska, na návěsech převážela nová vozidla. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Policisté z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie si věc neprodleně převzali k prověření. Součinnost jim poskytovali kolegové z oddělení hlavního nádraží Ostrava krajského ředitelství, kteří byli také v hlídce. Jakmile obě osoby opustily „úkryt“, tedy převážený automobil, začali policisté s procesem identifikace a dalších úkonů nezbytně nutných pro zjištění jejich oprávněnosti vstupu a pobytu na území naší republiky." 

Dvojice cizinců podle policie u sebe neměla žádný cestovní doklad ani oprávnění k pobytu. Předložili jiný dokument, který policisté ověřili a po dalších identifikačních procesech zjistili, že se jedná o 23letého muže a 16letého mladíka z Afghánistánu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dospělý muž byl umístěn do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách. S ohledem na věk mladšího z dvojice byl kontaktován odbor sociálně právní ochrany dětí, který si jej převzal. Policisté ověřili, že oba zažádali o mezinárodní ochranu v jiném státu a k nám vstoupili neoprávněně, současně v rozporu s ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví týkajícím se vstupu osob na území České republiky v souvislosti s Covid-19. Nyní budou tedy probíhat standardní úkony správního řízení k jejich předání do státu, ve kterém podali žádost, a to dle mezinárodní úmluvy, tzv. Dublinského systému."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy