Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technickým službám Ostravy-Jihu přibývá práce i technika. Mají dvě nová auta

Technické služby Ostrava-Jih mají další dva nové stroje. Jedná se o velký nosič kontejnerů a malý dieselový automobil na vysypávání odpadkových košů. K němu brzy přibude další, tentokrát ekologický.

Technické služby Ostrava-Jih mají od nového roku na starost všechny odpadkové koše v obvodu. Jde o bezmála 600 těchto nádob. Do té doby to byla polovina. Měsíčně tak vyvezou asi 8 tun odpadu. Chyběla ale technika. kterou technickým službám pořídila radnice.

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Velký nosič kontejnerů jsme pořídili zejména proto, abychom ušetřili čas a zjednodušili logistiku při likvidaci biomasy,"

Nosič kontejnerů chce radnice do budoucna doplnit o vysokozdvižnou plošinu,

Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Díky této plošině budeme moci dělat rizikové kácení a ořezy stromů a případně ošetřovat naše bytové a nebytové domy ve větších výškách.”

Dalším novým autem je takzvaná košovka na svoz odpadkových košů.

Jan Štecher, jednatel, SDO Technika: “Je to japonský podvozek a v podstatě česká nástavba. Velkou výhodou je, že ty nástavby se vyrábí v ČR.”

Výhodou nové košovky je hydraulický lis, díky kterému se zvyšuje objem až na dvojnásobek.

Jan Štecher, jednatel, SDO Technika: “Jezdí to až 100 km/h. Výhoda je, že to auto je hodně obratné. To auto se otočí v podstatě na velice malém poloměru.”

Takže je vhodné právě pro jízdy v parcích a na sídlištích, kde je odpadkových košů nejvíce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy