Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci „rozřehtali“ Město Albrechtice, vyrobili doma na sto padesát dřevěných řehtaček

Velikonoční řehtačky známe dnes spíše z hlediště sportovních stadionů. Původně však nahrazovaly zvony, které podle křesťanské tradice odletěly do Říma. Svým zvukem pak svolávaly k bohoslužbám od zeleného čtvrtku do bílé soboty. Na tuto tradici navázali školáci ve Městě Albrechticích.

To, že školní distanční výuka nemusí být jen záležitostí pedagogů, dokázali ve Městě Albrechticích. Podle návodu svého školníka si děti mohly doma vyrábět tradiční velikonoční řehtačky. Stačilo vyzvednout si ve škole připravený balíček s návodem a materiálem.

René Chmelař, školník ZŠ Město Albrechtice: „Nadělal jsem jich asi 180 kusů, děti si rozebraly 140 asi 3, no a chtěli jsme zpětně ať nám posílají fotky a videa, takže jich máme asi 50 co nám jich poslalo jako zpátky. Podle návodu, co jsem napsal, by to minimálně hodinu mělo trvat, tam jde o to, aby to vždycky dobře zaschlo lepidlo vždycky.“

Děti posílaly fotky i videa, výroba nebyla nic složitého, pustili se do ní i prvňáčci.

Pepinka: „Lepila jsem to s mamkou a byla to zábava.“

Natálka: „Já jsem to taky lepila s taťkou a byla to taky zábava.“

Jeden balíček jsme dostali na cestu, takže doma zkusíme také slepit řehtačku. Na přípravě se podíleli také všichni zaměstnanci školy, pomáhali s tiskem, přípravou a distribucí balíčků. A taky se u toho bavili.

A zábava se dřevem čeká na děti i po návratu do školy. Například ve formě stavby věže z bukových dřívek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy