Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zatkla "propan butanového krále". Třiapadesátiletý muž s lahvemi nelegálně obchodoval po celém kraji

Policisté hospodářské kriminality a vyšetřování z Frýdku-Místku dopadli muže, který dlouhodobě obchodoval s propan butanovými lahvemi, ovšem bez nutného živnostenského oprávnění. Jde o 53letého muže, který sám sebe na internetu nazval propan butanovým králem a svou živnost pojmenoval propan butanové království.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "V průběhu 6 let měl nabízet prostřednictvím inzerátu na různých inzertních portálech ke koupi plné či prázdné propan butanové lahve. Lahve nejen prodával, na internetu také prázdné lahve poptával, ty následně plnil a dále nabízel k odkupu."

Policisté zjistili, že muž obchodoval s 2 kg, 5 kg a především s 10 kg lahvemi. Všechny lahve skladoval u sebe doma. Pro prázdné a nabízené lahve jezdil po celém Moravskoslezském kraji, zboží také svým zákazníkům sám rozvážel. 

Karolína Bělunková, mluvčí PČR: "Na základě výpovědí osob zákazníků bylo zjištěno, že plnou 10 kg lahev prodával ve většině případů za částku 1.100,-Kč. Na jedné prodané lahvi si tak měl po prvotní investici přijít v průměru na 500,-Kč. Kolik však propanbutanových lahví měl za uvedených 6 let nakoupit a následně rozprodat se s ohledem k dlouho trvajícímu jednání ze strany obviněného muže a množství vydaných inzerátů nepodařilo přesně zjistit. Podnikatelskou činnost měl muž vykonávat bez příslušného živnostenského oprávnění po dobu delší než 6 měsíců, soud mu v tomto případě může uložit trest odnětí svobody až na dvě léta."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy