Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má nového knižního průvodce. Zavede vás do atraktivních míst plných zeleně

V Ostravě pokřtili zbrusu novou publikaci. Má název Procházky Ostravou: Krok za krokem ulicemi města a celkem v ní najdete sedm tématických procházek, které vás zavedou na atraktivní místa plná klidu a zeleně.

Na světě je nový průvodce Ostravou. Publikace, která je protkaná současnými i unikátními historickými snímky, nabízí procházky po atraktivních místech na periferiích města. Slavnostně byla pokřtěna u novoveských rybníků.

Petr Lexa Přendík, autor knihy: “Protože každý průvodce se pohybuje po centru, po Vítkovicích, po industriálních památkách, já chodím do okrajových částí. Takže čtenáři tady najdou příběh třeba Svinova, Nové Bělé, malebných Proskovic, ale třeba nevyhýbám se ani těm už zmíněným centrům, takže mám tam třeba z městského obvodu Jih trasu vedoucí přes Starý Zábřeh, přes Jubilejní kolonii."

Jedna z tras vás zavede i do samotného centra Ostravy, a to prostřednictvím výkladců ostravských kaváren, které tady byly od poloviny 19. do poloviny 20. století.

Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: "Tím, že vlastně každá ta kapitola popisuje trasy Ostravy zajímavými místy, tak snoubí právě jak ty dobové, historické snímky, jako tu historii, tak vlastně i ty přírodní zajímavosti ve městě Ostravě."

Slavnostní křest se uskutečnil tady na tomto místě, protože tady končí jedna z tras a za druhé je tady přibližně střed města Ostravy.

Anketa: účastníci křtu: “Jsem ráda, protože Petra Lexu Přendíka znám už dlouhá léta a jeho kniha bude určitě zážitek. Už jen letmý pohled mi stačil a věděla jsem, že bude úžasná."
“Jsem ráda, že to vyšlo, protože mě to baví věnovat se podobným věcem.”


Publikace vznikala zhruba rok a k dostání je v běžných knihkupectvích.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy