Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Miss World Taťána v Ostravě odstartovala vyjížďky rikšou pro seniory. Dalšími řidiči budou dobrovolníci

Senioři mají v Ostravě novou atrakci. Mohou si vyjet do přírody rikšou, kterou jim nabízí Regionální dobrovolnické centrum ADRY v rámci projektu #BoSmePartyja. Cílem je zpříjemnit seniorům jejich volné chvíle strávené s dobrovolníky.

Projekt #BoSmePartyja MS kraje a ADRY vznikl loni v říjnu a jeho cílem bylo v době pandemie sehnat co nejvíce dobrovolníků do přetížených nemocnic a sociálních zařízení. Vyjížďky rikšou jsou další způsob, jak mohou pomáhat dál.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: “Těch 700 přihlášených je skutečně vysoké číslo. Samozřejmě potom v těch jednotlivých sociálních domovech a nemocnicích jich pracovalo 230. Já bych jim chtěl všem za to poděkovat.”

Vyjížďky odstartovaly na Hlavní třídě v Porubě, kdy se první řidičkou stala česká Miss a zároveň Miss World z roku 2006 Taťána Gregor Brzobohatá.

Taťána Gregor Brzobohatá, předsedkyně správní rady Nadace Krása pomoci: “Je to elektricky poháněné, takže to je velice příjemné na obsluhu a člověk musí dávat trošku bacha jenom v těch zatáčkách. Ale myslím si, že to je strašně fajn věc a že o to bude velký zájem.”

Pan Jaroslav z Ostravy, první pasažér: “Cítím se, jako kdybych se v kočáře vezl. Je to dobré, když se člověk může tak povozit.”

Rikša bude přednostně sloužit seniorům z Domova Slunečnice, kde bude také zaparkovaná a ADRA momentálně hledá i dobrovolníky, kteří by se seniory jezdili.

Dagmar Hoferková, ředitelka Regionálního dobrovolnického centra MS kraje: “Dobrovolníci se mohou hlásit na webu spolu2@msk.cz, nebo přímo na naše dobrovolnické centrum se můžou obrátit v Ostravě a pak je budeme muset proškolit.”
Rikšou se budou moci svézt všichni senioři, kterým pomáhají dobrovolníci nejen v Domovech pro seniory, ale také v jejich domácím prostředí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy