Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komfort a bezpečí, Ostrava-Jih opravila obávaný podchod pod ulicí Horní

Nově opravený podchod v Ostravě-Hrabůvce nabízí komfort i bezpečí. Kompletní rekonstrukce podchodu pod ulicí Horní skončila a v pátek odpoledne se otevřel veřejnosti.

Oproti původnímu stavu podchod nabízí čistý, atraktivní vzhled a plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu, na bezpečí dohlíží kamerový systém.

Hana Tichánková, místostarostka Ostravy-Jih: "Rekonstrukci jsme zahájili v červenci 2020. Za tu dobu byly v 45 metrů dlouhém a 6 metrů širokém podchodu zhotoveny nové podhledy s osvětlením, obklady i podlaha. Opraveny jsou všechny vstupy do podchodů od zastávek tramvají a autobusů, a to včetně nástupních ostrůvků u zastávek. Nově byly přidány plošiny pro imobilní osoby, ale i maminky malých dětí, a zavedená signalizace pro nevidomé občany. Na všech zastávkách a v podchodu je samozřejmě instalován bezpečnostní kamerový systém."

Cílem rekonstrukce bylo zlepšit komfort občanů při cestování městskou hromadnou dopravou tramvají směr Ostrava centrum, Ostrava Poruba či do Výškovic a také směrem na konečnou zastávku Dubina.

Gabriela Gödelová, mluvčí Ostravy-Jih: "Opraveny jsou střechy, odpady, elektrické rozvody. Vyměněny byly rovněž okenní výplně schodišťových koridorů a rekonstrukcí prošly i technické místnosti podchodu, včetně rozvodny a čerpací stanice. V případě vniknutí vody do podchodu je zde čerpací jímka, která vodu okamžitě odčerpá."
Hana Tichánková, místostarostka Ostravy-Jih: "Projekt řešil také celkovou rekonstrukci chodníku v blízkosti podchodu a celkově navázal na nedávno vybudované Náměstí Ostrava-Jih."

Péči o čistotu podchodu zajistí technické služby Ostrava-Jih. Za provedené práce obvod zaplatil 23 milionů korun, akci finančně podpořilo také Statutární město Ostravy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy