Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pojízdná učebna MPO seznamuje školáky s novými technologiemi. Má zvýšit zájem o technické obory

Po Česku putuje pojízdná učebna moderní techniky. Jejím cílem je formou workshopů seznamovat žáky 8. a 9. tříd základních škol s technologickým pokrokem a vývojem a vzbudit v nich zájem o studium technických oborů a řemesel.

Tour for the Future, to je projekt Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva školství na podporu technických oborů. Žáci 8. a 9. tříd díky němu mají možnost osahat si nejmodernější techniku ve speciálně upraveném kamionu, který se zastavil i v Ostravě-Porubě.

Tomáš Hamberger, gestor projektu Tour for the Future: “Máme tři druhy projektových workshopů. Máme je zaměřené na 3D tiskárny, na virtuální realitu a pak tam máme stavebnice na výuku automatizace a pneumatiky. Dneska pro tento projektový den jsme vybrali 3D technologie.” 

O pojízdný kamion plný moderní techniky měly školy na Ostravsku velký zájem. Štěstí měla ZŠ Bulharská, která se přihlásila jako první

Aleš Kazický, ředitel ZŠ Bulharská, Ostrava-Poruba: “Protože že se mi ta myšlenka líbila, tak jsem se okamžitě ozval a podařilo se nám to. Žáci si tady vyzkouší práci s 3D tiskárnou a práci s moderními technologiemi, které ve škole ještě nemáme. Takže je to velice zajímavé."
Anketa: žáci ZŠ Bulharská: “Tady nám něco ukázali, co jsme si teda chtěli navrhnout a pokusili jsme se to napodobit, akorát jsme to změnili tak, jak se nám to líbilo. Teď musíme jenom počkat než se to udělá a zkusíme si asi naprogramovat i něco jiného.”
“My taky vlastně tiskneme ty klíčenky, protože to máme dneska v programu místo školy. A jakoby je to strašně zajímavé.”

Školáci si mohli vytisknout cokoli, co je napadlo, takže každý výrobek byl unikátní a originální.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy