Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DOPRAVNÍ REVUE: Na Letišti Leoše Janáčka už začala letní charterová sezona, cestující budou moci využít testovací místa na covid

Společnost SkyUP airlines dočasně přerušila plánované otevření linky z Letiště Leoše Janáčka Ostrava do ukrajinského Kyjeva. Linka měla být v provozu od 26. dubna vždy v pondělí, středu a pátek.Podle obchodního ředitele Stanislava Bujnovského je to hlavně z důvodu omezení cestování ukrajinských občanů celé EU, i do Česka. Letiště Leoše Janáčka v tuto chvíli potvrdilo návrat linky do Varšavy, a to od 5. října, s přestupy do celého světa. Začala také letní charterová sezona.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.: "Od 1. května létá Egypt: Hurghada a Marsa Alam. Od 1. června se k tomu přidá Turecko. Od 4. června se přidává Řecko a Bulharsko a celkově budeme mít 16 letních destinací, takže ta paleta je široká a věřím, že si všichni občané Moravskoslezského kraje vyberou svou dovolenou."

Od prvního června letiště spustí Covid centrum. Cestující ho najdou vedle odletového a příletového terminálu.

Stanislav Bujnovský, obchodní ředitel Letiště Ostrava, a.s.: "Cestující se mohou na dvou místech přihlásit. Mohou se také registrovat webovou stránku Spadia. Toto centrum vznikne ve spolupráci s touto společností. Lidé se mohou otestovat před odletem i po příletu PCR testy a antigenními testy, jakkoliv budou potřebovat."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy