Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeští para hokejisté se rozloučili s MS výhrou nad Norskem, obsadili 5. místo a postoupili na paralympiádu

Čeští para hokejisté se v pátek večer rozloučili se světovým šampionátem. V klíčovém utkání o 5. místo nastoupili proti Norům a po dlouhém, několika zápasovém čekání, vstřelili i první gól. Poté, co Norsko vyrovnalo na 1:1, se naši před koncem druhé třetiny radovali znovu. Druhou a vítěznou branku zařídil David Palát. Norsko - Česko: 1:2

Jiří Bříza, trenér české para hokejové reprezentace: "I když vyrovnali na 1:1, tak bylo cítit, že kluci okamžitě zařvali na střídačce, že pojďme jim to hned vrátit. Tu aktivitu jsme si udrželi a to se potvrdilo."

 

Michal Geier, útočník české para hokejové reprezentace: "To jsme si strašně přáli. Celý turnaj bolel jak fyzicky, tak psychicky." 

Český tým si vítězstvím zajistil přímý postup na paralympiádu v Pekingu.

David Palát, útočník české para hokejové reprezentace: "Prostě jsme splnili ten cíl, za kterým jsme si šli, potřebovali jsme porazit Nory, porazili jsme je a jedem dál na paralympiádu. To je náš cíl a jsme úplně spokojeni a určitě to dneska oslavíme." 
Jiří Bříza, trenér české para hokejové reprezentace: "Já když zhodnotím ten šampionát, tak je pro nás daleko větším přínosem, než před dvěma lety, když jsme byli v té slabší skupině. Je dobře, že kluci pocítili tu elitu přímo na ledě." 
Michal Vápenka, brankář české para hokejové reprezentace: "Je to úžasné tady vidět, i když samozřejmě relativně málo lidí, oproti dvěma letům zpátky. Ale zaplať pán Bůh za ně a myslím si, že byli naším dalším motorem a že jsme to díky nim zvládli."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy