Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pohádky a originální vlaštovka. Dárky radnice Moravské Ostravy a Přívozu budoucím prvňáčkům

Více než tři stovky dětí letos opouští mateřské školy v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Budoucí prvňáčci rozhodně neodešli s prázdnou. Radnice dala všem na památku pamětní list s motivem vlaštovky, kterou pro tuto příležitost vytvořil ilustrátor Adolf Dudek.

Mateřské školy ve správě obvodu Moravská Ostrava a Přívoz v těchto dnech pasují předškoláky na prvňáčky. Je to už tradice, kterou tady udržují roky a která je spojena i s doprovodným programem. Vedení radnice u této příležitosti nakoupilo budoucím školákům krásné dárky.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz:  "Těším se už na 1, září, kdy budeme vítat prvňáčky a chci jim popřát hodně zdraví, ať už nemusíme nosit roušky. Ať vidíme ty úsměvy a to nadšení, chuť po vědění.”

Malí předškoláci dostali nejen cestovatelské pohádky a láhev na nápoje, ale také vlaštovku jako symbol, že letí dál.

Lenka Holeksová, ředitelka, Waldorfská ZŠ a MŠ Ostrava: “Máme maličkou školku, kde máme celkem jen 40 dětí, takže každý rok odchází zhruba 12 až 13 školáků a téměř všichni chodí k nám do naší školy, což jsme moc rádi."
Anketa: budoucí prvňáčci: “Těším se moc do školy. Umím počítat a psát.”
“Já se těším do školy a umím číst, počítat a psát.”

V obvodu je celkem 13 mateřských škol, ve kterých bude pasováno na prvňáčky více než 300 dětí.

Nahlásit chybu

K tématu

Vánoční přání

Opět po roce jsou tady nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Stejně jako loni i v letošním roce pandemie koronaviru neumožnila uspořádat trad...


Nejčtenější zprávy