Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníci hradu zažili drsný život na Hukvaldech za 30leté války

Nejen malí, ale i dospělí návštěvníci hradu Hukvaldy si o víkendu připomněli, jak drsný a nebezpečný byl život v regionu v době 30leté války. Při inscenované bitvě o hrad nechybělo drancování, znásilňování nebo popravy.

Hrad Hukvaldy. Zdroj: TV Polar

Dobývání hradu Hukvaldy sehrálo několik souborů, které se historii dlouhodobě věnují.

Jan Herman, člen skupiny historického šermu Valmont: “Dneska se tady na hradě Hukvaldy společně s diváky přeneseme do období 30leté války, respektive na její úplný konec. Ukážeme rekonstrukci historické bitvy o hrad Hukvaldy. Hlavními hrdiny jsou potulní žoldnéři, kteří když skončí válka, se potulují krajem a přijdou až sem na Hukvaldy, kam se zprávy o konci války ještě nedonesly. Půjde tam o přátelství, o život a také o peníze a uvidíme, co bude důležitější.
Anketa: “Těším se, jak tady budou bojovat a jsem zvědavý, jak ta děla budou dělat velké rány.”
Anketa: “Já se těším už taky na rytíře.”
Jan Herman, člen skupiny historického šermu Valmont: “Žoldnéři budou vlastně odevšad. Mezi nimi budou švédští střelci, také čeští vojáci, je to taková sebranka po válce. Nemají co dělat, nechají se najímat, tak se dala skupina dohromady a táhnou krajem. Budou tady bojovat proti posádce hradu a nakonec v druhé polovině přijde kozácký regiment, který přijde hrad dobýt a srovnat se zemí.”

Program na Hukvaldech nabízí mnoho dalších zajímavých akcí. Už ve středu mohou návštěvníci na hradě Hukvaldy přespat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků