Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvu hradu Sovinec zpestřila vystoupení šermířských skupin a taky bestie

Všelijaké hradní bestie mohli vidět o víkendu návštěvníci hradu Sovinec. Ve třech blocích se jim také představily šermířské skupiny.

Hrad Sovinec. Zdroj: TV Polar
Michal Koutný, kastelán hradu Sovinec: “Připravili jsme akci Hradní bestie. Letos je to již 13. ročník. Jak už z názvu vyplývá, hlavním tématem jsou bestie v jakékoli podobě, ať už zvířecí nebo lidské. Návštěvníci viděli mnoho zajímavého, proběhlo mnoho šermířských scének. Hradem se potulují bestie, takže opravdu návštěvníci jsou velice spokojení a kromě toho programu na 5. nádvoří tak byl i doprovodný program, což byly prohlídky s průvodcem, nebo oblíbená soutěž Sovinecký rébus. Jsou to ukryté fotky po hradě a návštěvníci je musí hledat. Když najdou všechny, tak dostanou malou odměnu.”
Hanka Doláková, hejtmanka Šermířské skupiny Dragers: “My jsme si na tento víkend na Sovinci připravili takovou krátkou ukázku toho, že hradní bestii můžete najít v úplně jiné podobě, než by ji člověk čekal. Ne v takových těch hejkalech, bludičkách, ale v našem podání je hradní bestie zlá hradní paní. My jsme skupina šermu Drager z Olomouce a hrajeme krátkou parodii na téma s hradní paní, kdy součástí jsou nějaké souboje a divadelní představení.”
Jiří Hýbl, šéf Šermířské skupiny Fratres in Armis: “Jsme z okolí Mladé Boleslavi, je nás teď kolem deseti, aktivně šermujících je pět šet. Přednostně se zaměřujeme na šerm 16. století, což jsou Lancknechti a to období je nám nejblíž. Dneska budeme předvádět vystoupení pojmenované Lancknechti a pak tady máme vystoupení Legenda o Artušovi, to je lehce fantasy s nějakými efekty.”
Jan Kruba, Šermířská skupina Bandiere e spade: “Mohli jste tady vidět šermy, mohli jste tady vidět divadlo, mohli jste tady vidět třeba nás, kteří děláme šermy i divadlo a navíc děláme italské létající prapory, což je taková pro nás srdcová záležitost, je to umění, které přišlo z Itálie v dobách renesance. Jsou to prapory, které ve větru rozkvétají. To je naše láska, plus ten šerm z období renesance.”
Michal Koutný, kastelán hradu Sovinec: “Rád bych návštěvníky pozval na naší hradní akci, která se bude konat 7. a 8. srpna. Je to akce pod názvem Poslední vzdor. Zaměřená je na období 30leté války, hlavně, jak Švédové v roce 1643 obléhali hrad. Takže zde máme divadelní představení o tom, jak to probíhalo. Této akce se účastní na 60 účinkujících, novinkou jsou letos mušketýrská jednotka z Německa. Bitvy se budou konat vždy kolem poledne.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy