Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do vyloučených lokalit bude vyjíždět očkovací tým. Romové také plánují odměnu pro naočkované bez registrace

Ve snaze o naočkování co největší části populace, chystá vedení MS kraje mobilní týmy, které budou jezdit do vyloučených lokalit. Romští předáci zase plánují, že by odměňovali poukázkami Romy, kteří se nechají naočkovat v centru bez registrace v Nové Karolině v Ostravě.

Vedení MS kraje chce společně s odborníky vymyslet strategii pro naočkování Romů a dalších osob, které žijí převážně ve vyloučených lokalitách. Jednou z cest jsou mobilní očkovací týmy.

Martin Gebauer, náměstek hejtmana MS kraje: "Máme setkání se zástupci těch menšin jestli by nám s tím nepomohli. Jestli by si oni nezmapovali, kde to nejvíce tlačí a kde by byl největší zájem a my bychom tam potom vyslali očkovací týmy." 

Pomoci se snaží také Asociace romských podnikatelů, která chce využít očkovacího centra bez registrace v Nové Karolině, kde Romové rádi chodí. Naočkované chtějí odměnit poukázkou na nákup v obchodním centru. 

Vladimír Leško, prezident Asociace Romských podnikatelů a spolků ČR: "Minulý týden jsme se zúčastnili otevření očkovacího centra v Nové Karolině s premiérem, ministrem zdravotnictví a ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava. To nás inspirovalo k tomu, že se Asociace romských podnikatelů a spolků rozhodla, že odmění prvních sto Romů z vyloučených lokalit třistakorunovým kupónem, který mohou utratit v Nové Karolině."

Za klíčovou vidí ředitel organizace Vzájemné soužití Kumar Vishwanathan i v očkování úlohu rodiny, která je v romské komunitě velmi významná. 

Kumar Vishwanathan, ředitel Vzájemné soužití o.p.s.: "Klíč ke změně je v tom, že očkování Romové a ti, kteří se chtějí očkovat, budou mít větší slovo nebo veřejné slovo, aby přesvědčili své rodiny a své přátele." 

V MS kraji už bylo vyočkováno přes 1 milion 50 tisíc dávek vakcín. Odborníci vidí vakcinaci proti koronaviru jako jedinou možnou cestu k normálnímu životu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail