Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací týmy vyjíždějí do odlehlých míst, zamíří také do vyloučených lokalit

Proočkovanost obyvatel odlehlých částí Moravskoslezského kraje je velice nízká. Kraj proto do těchto vzdálených oblastí vysílá sanitky s očkovacími týmy. Lidé se tak mohou nechat vakcinovat proti covidu bez jakékoli předchozí registrace a bez nutnosti někam daleko dojíždět.

Možnost nechat se naočkovat mobilním týmem už měli například lidé z Jablunkova. Vybrat si mohli ze dvou vakcín, a to buď s jednou nebo dvěma aplikacemi. Stejnou možnost budou mít i obyvatelé obcí v okolí Jablunkova. Proočkovanost v celém regionu je totiž velmi nízká.

Jana Maštalířová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Třinec: “Dali jsme vědět i okolním obcím jako Bukovec, Bocanovice, Horní Lomná, Mosty u Jablunkova. Takže uvidím, jaká bude dnešní účast. Očkujeme i první i druhé dávky. K dispozici máme vakcíny Johnson & Johnson a Pfizer Biontec.”

Zájemci o očkování mohli konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem, který jim vakcinaci doporučil nebo nedoporučil. Vesměs všichni lidé však ocenili možnost nechat se naočkovat v místě svého bydliště, protože jinak by museli cestovat až do Třince.

Anketa: “Celkově to vidím spíš z toho důvodu, že jdu studovat na vysokou školu, takže bych nechtěl být nějak omezen. Chci prostě v této republice žít bez starostí. “

Kdyby tady nepřijeli za vámi, šla byste se očkovat někde do nemocnice?

Anketa: “Nevím, nevím.”
Anketa: “Ano, bylo to blízko. A třeba i v práci nebo s dětmi třeba cestovat…”

Moravskoslezský kraj hodlá ve vysílání očkovacích sanitek pokračovat i nadále. Už v tomto týdnu vyjedou týmy s vakcínami do vyloučených lokalit v Havířově, Orlové, Frýdku-Místku, Karviné a Ostravě.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy