Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ceny Jantar za celožitovní přínos získali Roszkopfová a Bernatík

Jaromír Nohavica, Jiří Surůvka, ale také například Komorní scéna Aréna nebo Divadlo Mír. To jsou čerství laureáti Moravskoslezských cen Jantar, které si umělci rozdělili v ostravském Gongu.

Kulturní Moravskoslezské ceny Jantar se v našem regionu vyhlašují od roku 2018. Jantar oceňuje mimořádné umělecké výkony v oblastech divadla, hudby, výtvarného umění a literatury.

Jiří Surůvka, Cena Jantar za výtvarné umění: „Dlouho to bylo tak, že ostravští umělci museli odejít, aby se dočkali uznání. Teď už naštěstí máme Ceny Jantar, které to naplňují.“

Vrcholem večera bylo vyhlášení dvou cen za celoživotní přínos. Ty získali scénografka Marta Roszkopfová a profesor hry na klavír Rudolf Bernatík.

Rudolf Bernatík, Cena Jantar za celoživotní přínos: „Už to málem bylo in memoriam, ale ještě to stihli. Moc si toho vážím.“

Dalšími oceněnými byl například písničkář Jaromír Nohavica za album Máma mi na krk dala klíč, frýdecko-místecká jazzová kapela Behind the Door nebo v oblasti vážné hudby byli za své nahrávky oceněni klarinetista Karel Dohnal a komorní soubor Trio barokní hudby.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy