Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Okolí Kotvy v Ostravě-Zábřehu projde kompletní rekonstrukcí. Získá tak moderní vzhled

Sídliště Zábřeh projde další etapou revitalizace. Proměnou by už v příštím roce měla projít veškerá prostranství kolem nákupního centra Kotva a také před kostelem svatého Ducha, kde se momentálně nachází velké parkoviště.

Ostrava-Zábřeh se postupně mění k lepšímu. V těchto dnech byl zkolaudován park za kinem Luna, kde vznikl mimo jiné ovál pro in line bruslaře a parkourové hřiště. Nově se chystá rekonstrukce prostoru před nákupním centrem Kotva.

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “V rámci další etapy revitalizace sídliště Zábřeh, bychom chtěli opravit to nejdůležitější, co v tomto místě je a co tvoří celé jádro toho území a je to vlastně i jedno z hlavních center Ostravy-Jihu. Jsou to všechna ta prostranství, která se táhnou kolem nákupního centra Kotva."

Vybudovány tady budou nejen nové chodníky, ale i cyklostezka, která bude navazovat na cyklostezku směrem od Vodárny. 

Jan Dohnal (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: “Dojde tady ke kompletní výměně veškerého mobiliáře, veřejného osvětlení, budou zde nové lavičky, nová zeleň. Dojde k přemístění některých uměleckých děl, které se zde nacházejí."

V rámci revitalizace tohoto prostoru přibude vedle stojanu na kola a koloběžky , který je jeden z nejvytíženějších v obvodu, také nabíječka na elektrokola.

Anketa: obyvatelé Ostravy-Jihu: “Chodník opravdu není nic moc, ale jinak se mi tady opravdu všechno líbí." 

“Bude fajn cyklostezka, ať se tady dá jezdit i trošku bezpečně.”

Revitalizace, která by měla začít už příští rok na jaře, si vyžádá 28 až 30 milionů korun a radnice by na ni chtěla získat dotace stejně jako na jiné projekty, které proběhly v minulosti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy