Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival dřeva v Bělském lese nabídl ukázky techniky, workshop i jarmark řemesel

Ukázky historických řemesel, řezbáři, Dřevěná akademie, nebo workshop středních odborných škol. To vše a ještě mnohem více si užili návštěvníci akce Lesy pro život, neboli Festival dřeva v Bělském lese, který si nenechaly ujít stovky lidí.

Bělský les patřil milovníkům přírody. Vůbec poprvé se tady uskutečnil tradiční Festival dřeva, který se sem po 15 letech přesunul ze Slezskoostravského hradu.

Radek Buček, organizátor akce: “My jsme se rozhodli vyzkoušet nový potenciál přírody a lesa, který se k tomuto nabízí. Máme tady střední školy, prezentaci lesní techniky, dřevařské techniky, jarmark řemesel. Je tu spoustu zábavných atrakcí pro děti, rodiny, takže myslím si, že je tady spoustu takových vzdělávacích a naučných věcí.”

Lidé si tak mohli vyzkoušet práci se dřevem a základy práce s nářadím. Vyrobit si mohli drobné dřevěné předměty, nebo sestavit ptačí budku. A dozvěděli se také, co vše se dá ze dřeva vyrábět, jak náročná je práce v lese a jak o něj pečovat.

Anketa: vystavující a návštěvníci Festivalu dřeva: “My prezentujeme lidem, že šaty se dají vyrobit i ze dřeva. Jsme společnost, která vyrábí ze smrkového dříví buničinu, která se používá pak v textilním průmyslu, nebo i na výrobu netkaných textilií.”
“Nejlepší tu je asi všechno a jak tam jsou ty hry. Prostě sbíráte body různými aktivitami. Třeba tam máte bludiště, kde máte zavázané oči a musíte se držet takového lana , někdo vás doprovází.”
“Já jsem si vyzkoušela koňské taxi a potom ještě jsem vyráběla tašku a svíčku.///To jsou klasické piškvorky.”

Na akci se opékaly i špekáčky, nechyběla ani ukázka dravců a zahrála mimo jiné i cimbálová muzika.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy