Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní Moravskoslezského kraje se vrací k výjezdním zasedáním, začali v Havířově

Radní Moravskoslezského kraje opět vyrazili na výjezdní zasedání. První zastavení bylo v Havířově, kde se také setkali s představiteli města Havířova.

V minulosti vyjížděli moravskoslezští radní do nejrůznějších částí regionu pravidelně. Setkali se s místními a prodiskutovali s nimi jejich témata, ať už potíže či úspěchy. 

Ivo Vondrák, hejtman MSK/ANO/: "Pandemie koronaviru a s ní spojená epidemiologická opatření přerušila naše výjezdy do obcí napříč krajem. Osobní setkání se zástupci našich obcí vnímám jako velmi důležitá. Zajímá nás, co se v kraji děje, kde můžeme pomoci, chceme vidět, co se obcím povedlo, nebo naopak, co místní samosprávy trápí. Takto jsme v minulosti navštívili například Osoblahu, Štramberk, Frenštát pod Radhoštěm, Hrčavu nebo Otice, jednali jsme s tamními radními, odpoledne pak patřila setkáním se starosty okolních obcí. V tomto modelu budeme pokračovat."

Jedním z témat jednání s radními Havířova byly rekonstrukce mateřských a základních škol, parkovací plochy ve městě, zejména před havířovským domovem seniorů a nemocnicí, radní města a kraje se také dotkli tématu dalšího kola kotlíkových dotací. 

Josef Bělica, primátor Havířova/ANO/: "Těší mě, že má město Havířov s Moravskoslezským krajem nastavenou velmi dobrou spolupráci, a to napříč rezorty. Od dopravy, přes památkovou péči, až po investiční oblast. Dnes krajským radním představíme například projekt dopravního hubu havířovského nádraží, jehož realizace probíhá. Také jsme rádi, že se budeme moci pochlubit národním centrem stolního tenisu, jehož vznik v minulosti kraj podpořil. Máme v Havířově řadu dalších plánů, takže věříme, že konstruktivní spolupráce s krajem bude pokračovat. Například na příští rok připravujeme rekonstrukci sportovního areálu, který sdílí krajem zřizovaná střední škola a základní škola, která je příspěvkovou organizací města. Byli bychom rádi, kdyby se na financování projektu kraj podílel."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy