Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Recidivista jel autem po cyklostezce, pak s kolegou utíkal strážníkům a odhazoval pervitin

Bohumínští strážníci ve spolupráci s policisty dopadli dealera pervitinu. Na začátku úspěšného zásahu bylo povšimnutí hlídky, která zaznamenala osobní auto Škoda Superb jedoucí po cyklotrase podél řeky Olše. Vůz v zákazu vjezdu strážníci zastavili a šofér uvedl, že nemá doklady. Vzápětí ale šlápl na plyn a hlídku objel.

Strážníci na místo přivolali posily policistů, kteří následně přivezli také služebního psa a dorazil i kriminalistický technik. Vyrazili také za automobilem, ze kterého po chvilce začali utíkat dva muži. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Snažili se ukrýt v porostech kolem cyklostezky podél řeky. Záhy byl spolujezdec strážníky městské policie vypátrán v blízkém křoví. O chvíli později byl i druhý muž, řidič vozidla, vypátrán. Oba byli zadrženi a převezeni na obvodní oddělení."

Muž při útěku z vozidla odhodil tašku s věcmi, kterou policisté následně dohledali.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Domníváme se, že vše, co bylo nalezeno nejenom poblíž vozidla, ale i uvnitř může být v přímé souvislosti s nelegální výrobou omamných a psychotropních látek a jedů. Po procesních úkonech bylo komisařem služby kriminální policie a vyšetřování zahájeno trestní řízení a 29letý důvodně podezřelý byl obviněn ze spáchání přípravy zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Mimo jiné obviněný muž, který byl v minulosti již 9krát soudně trestán, v roce 2018 byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody za spáchání stejného trestného činu."

Obviněný je podle policie ve vazbě, hrozí mu dva roky až deset let odnětí svobody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy