Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Amerika, Kanada, Rusko. Ostravská RT TORAX ARENA přivítá nejlepší para hokejové týmy světa

Ostravská RT TORAX ARENA bude patřit mimořádnému turnaji za účasti nejlepších para hokejových týmů světa. International Para Hockey Cup nabídne během šesti hracích dnů 12 zápasů světové elity.

Do Ostravy se po půl roce opět vracejí nejlepší para hokejové týmy světa. A to na International Para Hockey Cup 2021, který začne 12. prosince na ledě RT Torax arény v Ostravě-Porubě.

Jiří Šindler, hlavní organizátor turnaje: “Ostrava už je dneska srdcem para hokeje. Po těch MS, proto jsme zvolili Ostravu znovu a hlavně RT Torax Arena má přesně ty parametry, které pro tento turnaj potřebuje. Takže se tady opravdu sejde čtyřka nejlepších týmů na světě. Rusko, Kanada, Spojené státy a ČR.”

Turnaj je zároveň přípravou na paralympijské hry, které se uskuteční začátkem března v Pekingu, kam se náš národní tým kvalifikoval.

Jan Szturc, asistent trenéra parahokejové reprezentace: “Zároveň chceme využít toho, že si můžeme zahrát proti nejlepším týmům na světě, od kterých bychom se rádi učili a kluci získají zkušenosti a povědomí o tom, kam ta špička jakoby směřuje.”

Martin Kudela, brankář parahokejové reprezentace: “My se na turnaj těšíme velice, protože turnaj s takovými týmy které nás čekají je velký přínos pro celý tým. Samozřejmě jedná se o ty nejlepší, takže nemůžeme si přát víc, než s nima si zahrát. Těžcí jsou všichni. Ono se říká nepodceňovat a to platí o všech týmech. Vždycky je to těžký zápas.”

Hrát se bude systémem každý s každým dvoukolově a budou se sčítat body. Primárně nejde o celkový výsledek, ale o to, aby si týmy spolu zahrály kvalitní turnaje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy