Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Jak bude vypadat obchvat Mošnova? ŘSD Už připravuje území pro stavbu

Ředitelství silnic a dálnic připravuje stavbu obchvatu Mošnova. Trasa bude dlouhá 3 333 metrů a vzniknou na ní 3 okružní křižovatky. Stavba má být zahájena příští rok, s uvedením do provozu se počítá v roce 2024. Výstavba má stát více než 403 milionů korun bez DPH.

Blíží se přesně rok od zprovoznění obchvatu Skotnice, který spolu s navazujícím obchvatem Mošnova vytvoří odpovídající dostupnost průmyslové zóny Ostrava-Mošnov a letiště Leoše Janáčka. Kromě usnadnění průjezdnosti se zásadně zlepší kvalita života v příslušných obcích dříve dotčených hustým provozem osobní i kamionové dopravy.

Miroslav Mazal, tým komunikace ŘSD: "Obchvat Skotnice oslaví první výročí a důvod k oslavám mají i občané sousedního Mošnova, protože pokročila příprava stavby „I/58 Mošnov – obchvat“. Aktuálně probíhá výběr firmy na přípravu vytyčeného území před zahájením samotných stavebních prací. Po této zimní fázi kácení stromů, keřů a zpracování dřevní hmoty plánujeme zahájení dvouleté stavby za více než 400 milionů Kč bez DPH."

Infoleták k obchvatu Mošnova

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy