Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

400 lidí už využilo pomoc Moravskoslezské ENERGOLINKY

Nutnost přechodu k novému dodavateli energií způsobila řadě lidí v celé republice nemalé potíže. Proto Moravskoslezský kraj zřídil pro své občany bezplatnou poradenskou ENERGOLINKU. Skoro čtyři stovky hovorů trvaly dohromady přes tři tisíce minut. Linka bude v provozu ještě do 15. prosince.

Ivo Vondrák, hejtman MSK: "Konec několika dodavatelů energií způsobil lidem v celé v zemi řadu problémů. Někteří lidé se v této situaci zorientovali rychle a dokázali si změnu dodavatele zajistit sami. Našlo se ale dost těch, co byli zmatení, měli strach podepsat novou smlouvu nebo třeba vůbec nevěděli, co mají dělat. Pro ně jsme na začátku listopadu zřídili poradenskou ENERGOLINKU. Volání bylo zdarma a na druhé straně drátu seděli naši odborníci z Moravskoslezského energetického centra."

Moravskoslezské energetické centrum (MEC) je krajskou příspěvkovou organizací. Linku obsluhovalo celkem 14 operátorů, k dispozici byli každý pracovní den od 8 do 16 hodin. ENERGOLINKA byla spuštěna 4. listopadu 2021, po šesti týdnech provozu svou činnost ukončí. O poslední rady si lidé budou moci volat 15. prosince.

Jakub Unucka, náměstek hejtmana MSK pro energetiku a chytrý region: "Vyřídili jsme zatím necelé čtyři stovky hovorů, jeden trval v průměru osm minut. Kolegové z MECu lidem pomohli se v nové situaci zorientovat. Nejčastěji vysvětlovali pravidla režimu dodavatele poslední instance, taky radili, jak na vyúčtování se zkrachovalými dodavateli plynu a elektřiny. Volající se také často ptali, jak hledat dodavatele nového, a na co si při podpisu nové smlouvy dávat pozor. Jsem rád, že se nám podařilo několika stovkám domácností hodit pomocné lano."

Nejčastější otázky a odpovědi jsou k dispozici na stránkách kraje. Lidé mohou na číslo ENERGOLINKY 800 720 210 volat do 15. prosince. Aktuální informace k energetické problematice zůstávají nadále dostupné na webových stránkách Energetického regulačního úřadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy