Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálský čtenářský klub zvítězil v celorepublikové soutěži a pojede na pražskou přehlídku

Vítězství v celorepublikové soutěži „Čtenář na jevišti“ letos opakovaně dosáhl čtenářský klub bruntálské 1. Základní školy. Soutěž probíhala v rámci kampaně Rosteme s knihou a vítěze čeká prezentace na Mezinárodním knižním veletrhu v červnu příštího roku v Praze.

Podstatou soutěže byla dramatizace obsahu vybrané knížky s náročnými soutěžními pravidly.

Miroslava Henčová, učitelka, vedoucí klubu: „Podmínkou soutěže je, aby soutěžní video nebylo delší, než 15 minut, takže vždycky velký problém, se do toho časového rozmezí vtlačit.“

Děti si vybraly k dramatizaci knihu Pozor, v knihovně je kocour spisovatelky Kláry Smolíkové. Inovativně přistoupily i k natáčení videa s maskami účinkujících postav.

Miroslava Henčová, učitelka, vedoucí klubu: „My jsme se snažili o co nejjednodušší natáčení s minimálním střihem."

Eliška Dolanská, členka klubu: „Tak mě ta knížka hodně zaujala, protože se tam můžeme dozvědět hodně historických postav."

Veronika Šípková, členka klubu: „Já jsem spisovatelka Klára Smolíková a nejtěžší bylo samozřejmě vybrat knížku a napsat scénář."
Filip Kodeda, člen klubu: „Hraju hlavního hrdinu Davida, snažím se sostředit na ten text, i když ten text mi stále klouzal z oblečení."

Sára Fojtášková, členka klubu: „Představuji historickou postavu Jana Amose Komenského, který je důležitý nejen pro dějiny, ale hlavně pro školství.“

Natálie Řehůlková, členka klubu: „Já hraju roli maminky a přestože tu roli vůbec neznám, tak to bylo těžké."
Miroslav Fojtášek, člen klubu: „Tohle je knihovník Mahen, je podle něho pojmenovaná knihovna v Brně."

Na pražskou prezentaci pojede všech 15 členů klubu a těší se především na setkání s mnoha známými spisovateli i ostatními účastníky finálové přehlídky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy