Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

LÉTA BĚŽÍ: Dvouletý Šimon Hanzelka trpí vzácnou metabolickou nemocí, rodina shání peníze na drahý přístroj

Vzácná a vážná metabolická nemoc - Lesch Nyhanův syndrom. Trpí jí dvouletý Šimon Hanzelka ze Skotnice na Novojičínsku. Malý chlapec se kvůli nemoci nemůže postavit na nohy. Pomoci by mohla nedávno spuštěná dobročinná sbírka.

Lukáš Hanzelka, otec Šimonka: "Šimonek se narodil klinicky jako zdravé dítě. Vůbec jsme nevěděli, že má tuto nemoc. Po týdenní hospitalizaci malého v Praze, kde byl s budoucí manželkou, tak nám bylo sděleno, že malý má vzácnou metabolickou nemoc genetického původu - Lesch Nyhanův syndrom. V podstatě nám řekli, že pro nás nic nemají." 

Rodiče dostali pro Šimonka podpůrné prášky a doporučení, jak jít vlastní cestou. Rodina to nevzdala a začala kontaktovat světové kliniky. Nadějí pro Šimonka může být nová genová terapie. Aktuálně probíhá sbírka na drahý přístroj, který by mu umožnil postavit se na nohy. 

>> PROBÍHAJÍCÍ SBÍRKA PRO ŠIMONKA NA DONIO.CZ

Lukáš Hanzelka, otec Šimonka: "Výtěžek ze sbírky chceme použít na pořízení robotického chodítka, je to zařízení z Ameriky. Šimonkovi by to pomohlo a dalo by mu to správné pohybové vzory. Veškeré informace se ukládají do mozku a po té genové terapii stejně Šimonek bude podstupovat rehabilitace a už tam nějakým způsobem bude mít uloženou tu informaci a bude to pro něj daleko snažší. Šimonek se chce postavit na ty nožky, ale bohužel nemůže."
Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail