Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshopy, kroužky, přednášky. VŠB-TUO otevřela Junior univerzitu

VŠB-TUO otevřela Junior univerzitu. Navštěvovat ji mohou školáci ve věku od 7 let až po maturanty a jejím cílem je popularizovat technické předměty. Děti se tak na univerzitu dostanou i ve svém volném čase.

Už více než 10 let na VŠB-Technická univerzita Ostrava běží projekt Zlepši si techniku. Odborníci tak jezdí do škol s přednáškami a workshopy a školy zase na univerzitu na exkurze do laboratoří, nebo na projektové dny. Nově je součástí projektu i Junior univerzita.

Jarmila Černá, koordinátorka projektu: “Chceme, aby si děti představily, o čem technika je. Ony za námi mohly chodit se školou ve školním čase, ale teď můžou i samy po škole. Zatím ze tří čtvrtin mají velký zájem menší děti ZŠ, které zajímá chemie, environmentální programy, robotika, metalurgie, nebo z materiálového inženýrství práce s hrnčířským kruhem."

Oblíbený je také Robotech kemp.

Michal Řepka, lektor kroužku: “Děti se v kroužku mohou naučit základy programování, základy mechaniky, základy stavění robotů od nějakých jezdících robotů, jezdítek až po nějaké chodící roboty.”
Anketa: účastníci kurzu: “Vyrobil jsem robota, který vlastně má jenom rameno, aby zvedl nepřítele a nemohl nepřítel odjet."
"Pracujeme na Arnachosovi, což je takový robot, který má 8 nohou a my se snažíme naprogramovat, aby začal po nich chodit."

Veškeré podrobnosti o Junior univerzitě najdete na webu www.zlepsisitechniku.vsb.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy