Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči vytáhli z hořící stodoly na Opavsku těžce popáleného muže

Hasiči a záchranáři spěchali v pátek odpoledne do Větřkovic na Opavsku. Hořela tam stodola se senem, ze které vytáhli těžce popáleného 37letého muže. Ve vážném stavu ho pak záchranáři přepravili na popáleninové centrum v Ostravě.

Záchranáři se o události dozvěděli v pátek před půl druhou odpoledne. Na pomoc vyjely dva pozemní týmy. Na místě už byli také hasiči, kteří 37letého muže vytáhli z hořící stodoly.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Vážně zraněného muže zachránili z hospodářské budovy hasiči v dýchacích přístrojích a předali ho týmu ZZS MSK. Hořelo zde pod střechou seno na malém prostoru."
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Muž byl v bezvědomí, s popáleninami a v přímém ohrožení života. Zasahující lékařka zajistila vstup do kostní dřeně pro podávání léků, provedla intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízené dýchání. Po ošetření popálených ploch byl pacient připraven k transportu do zdravotnického zařízení."

Záchranáři ho poté přepravili do popáleninového centra Fakultní nemocnice Ostrava.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Požár uskladněného sena na ploše dvou metrů čtverečních pod sedlovou střechou dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, kupky sena pak shazovali ven. Celková škoda byla nulová, příčina vzniku požáru je v šetření.

Na místě zasahovaly dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Vítkov a Opava, společně s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Větřkovice, Vítkov a Březová.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Těžký - pracoviště Opava
Opava
od 180 Kč/hod.

Detail