Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zimními ulicemi Bruntálu se proběhli místní saunaři při svém lednovém novoročním běhu

Mrazivé lednové počasí neodradilo bruntálské příznivce saunování od sportování na čistém vzduchu. Proběhli se ulicemi města a stylově, jako již tradičně, přivítali nový rok. Po dvouleté covidové přestávce se tak opět mohli ochladit venkovním během.

Přestože saunařů neustále přibývá, letošní vlna respiračních onemocnění poznamenala i účast na Novoročním běhu.

Michal Handl, saunař: „Já mám pocit, v té novodobé historii je to tak posedmé, poosmé. Teď se akorát dva roky neběželo kvůli tomu, že byla sauna zavřená. Akorát tedy dneska máme nižší účast, protože máme hodně lidí nemocných."

Desítka saunařů se nezalekla ani mrazu a s dobrou náladou, vyzdobeni tradičními čepičkami, se ochladila asi dvoukilometrovým během do centra města. Celý běh uzavřela pak i novoroční tombola.

Michal Handl, saunař: „Vyběhneme, běžíme vlastně do Tipsportu na náměstí, tam si dáme teplý grog a poběžíme zpátky a bude to ukončeno vlastně jako každoročně, tombolou, kdy vlastně první cenu nám dávají Technické služby, je to vstup na pět saun a nějaké věcné ceny.“

Anketa, saunaři: „To víš, že jo, jako každoročně, v rámci Buď fit, určitě, to je na pohodu.“

„Zima, zima, dá se to vydržet.“

Bruntálská suchá finská sauna, provozovaná Technickými službami, je již dnes jen jednou z mála klasických saun, vyhřívaných a obložených dřevem u nás. I to je důvod, proč saunařů v Bruntále neustále přibývá i mezi ženami a dětmi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy