Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté zadrželi 15letého agresivního násilníka, který zbil a oloupil ženu o cigaretu

Jen několik dnů trvalo, než se policistům z Havířova podařilo odhalit a nakonec i zadržet pachatele loupežného přepadení ženy na nástupišti vlakové zastávky Havířov Střed.

O případu TV Polar informovala 31. ledna v článku Na železniční zastávce v Havířově měl násilník zkopat a okrást ženu o mobil. Právě ten den večer tehdy ještě neznámý pachatel surově napadl cestující, která v centru města čekala na vlak. 29letá žena byla přes způsobená zranění na hlavě a těle schopna policistům podat popis. Podle něj se kriminálce podařilo zúžit okruh vytipovaných podezřelých na jednoho konkrétního. Roli hrála také bohatá minulost, kterou ve svých 15 let nasbíral. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Mladík ženu na nástupišti oslovil s tím, že se zeptal na cigaretu. Po záporné odpovědi však hoch začal být vulgární. Takovou reakci mladá žena pravděpodobně nečekala. A mladík nepřestával, měl jí velmi nevybíravě nadávat a přitom jeho agresivita znatelně stoupala. Netrvalo dlouho a ženu kopl do tváře a dalších částí hlavy. Za stálého nadávání a vyhrožování se pravděpodobně začali přetahovat o elektronickou cigaretu. Mladý agresor do ženy neurvale strkal a měl se snažit dostat do kapsy její bundy. Během útoku dostala další ránu pěstí do hlavy a elektronickou cigaretu jí pachatel nakonec sebral a utekl."

Zraněnou ženu na místě ošetřili záchranáři, kteří ji pak převezli do nemocnice. Policisté mezitím začali s pátráním po podezřelém. 

Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: "Ihned po oznámení útoku se policisté 3. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování Havířov pustili do práce. Postupně se všechny poznatky a informace k útočníkovi zužovaly k jedné osobě. Výsledem intenzivního nasazení a důsledné operativní práce mohli kriminalisté ve středu 9. 2. zadržet mladistvého agresora. Komisař proti důvodně podezřelému zahájil trestní stíhání a obvinil ze spáchání provinění loupeže. Obviněný mladistvý je v současnosti ohrožen trestem odnětí svobody s horní hranicí až pět let."

S ohledem na nízký věk nebyl mladík i přes svou násilnickou minulost vzat do vazby, měl by však být umístěn ve výchovném zařízení pro mladistvé. Setrvání tam však záleží na jeho vůli. 

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail