Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z Karviné si prohlubují znalosti v dopravním kroužku, policisté to chválí

Správná orientace v silniční dopravě je pro děti důležitá a její základy se učí od útlého věku. Znalosti si opakují i ve školách a zájmových kroužcích, jeden takový funguje například v karvinské Základní škole U Studny.

Dopravní výchova je součástí rámcově vzdělávacího plánu základního vzdělání. Nejde ale o samostatný předmět, prolíná se do předmětů jako je například přírodověda nebo prvouka na prvním stupni a občanská nauka nebo rodinná výchova na stupni druhém. A protože má tedy omezený časový prostor, na některých školách se věnují dopravní výchově v zájmových kroužcích, jeden takový funguje už řádku let na Základní škole U Studny.

Gabriela Buriánová, učitelka ZŠ U Studny: “V kroužku se snažíme hravou formou procvičovat pravidla silničního provozu z hlediska chodce, cyklisty nebo z hlediska cestujícího v nějakém dopravním prostředku.
Miroslav Kolatek, komisař oddělení prevence PČR MSK: "Z pohledu PČR tyto preventivní aktivity určitě vítáme, děti jsou v silničním provozu rizikovou skupinou a tak je velmi důležité, aby znaly pravidla silničního provozu.
anketa: členové dopravního kroužku: "Procvičuji si dopravní značky, když jsem v první a druhé třídě nedávala pozor." "Když jezdím na kole, tak vím, jestli tam můžu, jestli tam nesmím."

Kromě toho se děti v dopravním kroužku učí i základy poskytování první pomoci, třeba pro případ, že by byly svědkem dopravní nehody.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy