Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé, kteří utíkají před válkou, potřebují také psychosociální pomoc

Moravskoslezský kraj posílí ostravské krizové centrum. Vyčlenil 100 tisíc korun na psychosociální pomoc ukrajinským občanům, kteří museli kvůli válce opustit své domovy.

Pracovníci krizového centra nabízejí svou pomoc přímo v KACPU (Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině), k dispozici jsou i v rámci jiných institucí.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Prožíváme velmi pohnuté období. Sledujeme zprávy, často nevěříme svým očím, přejeme si, aby to byl jenom zlý sen. Válka na Ukrajině zasáhla životy statisíců lidí, kteří se mnohdy ze dne na den museli sbalit a utéct do bezpečí. Jsme jejich situací hluboce zasažení, ale jen těžko se umíme plně vžít do jejich pocitů. Tito lidé, často maminky s malými dětmi, potřebují nejen materiální pomoc, ale i psychickou podporu. Proto jsme přispěli Krizovému centru Ostrava, které okamžitou psychosociální a terapeutickou pomoc poskytuje. A to dlouhodobě, nepřetržitě a samozřejmě bezplatně."

Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu zatím vyčlenil na pomoc Ukrajině 10 milionů korun.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MSK pro sociální oblast: "Tyto peníze jsou využívány jak na činnost KACPU, tak i na humanitární pomoc. Kraj například nakoupil a na Ukrajinu dopravil elektrocentrály a další materiální pomoc, krajské nemocnice vyslaly zásobu zdravotnického materiálu, v minulém týdnu jsme do Užhorodu prostřednictvím Českého červeného kříže darovali pět sanitek. Jsem přesvědčený, že tím naše pomoc Ukrajině nekončí. Přál bych si ale, aby ji tamní lidé co nejdříve už nepotřebovali."
Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail