Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukrajinky v Karviné bydlí na koleji OPF. Byla jim nabídnuta práce a možnosti jiného bydlení

Lidé ze sociální odboru karvinského magistrátu společně se zástupci úřadu práce, firem a organizací nabízející práci navštívili Ukrajinky, které jsou od začátku března ubytovány na studentských kolejích v Karviné-Novém městě. Seznámili je s dalšími možnostmi jejich dočasného pobytu na území České republiky.

Na koleje Obchodně podnikatelské fakulty, kde je zhruba stovka žen a dětí dočasně ubytována, přišli lidé z různých organizací, aby je informovali o dalším postupu a možnostech, které mají.

René Vašek, ředitel ÚP Karviná: "Pochopitelně prioritou úřadu práce není to, abychom těmto osobám, které unikají před válečným konfliktem poskytovali pouze dávky v hmotné nouzi, ale jde nám o to, aby se, po tu dobu, co jsou nuceni pobývat na území ČR, zapojily do pracovního procesu, aby se pro ně podařilo nalézt vhodné zaměstnání."

S nabídkou zaměstnání přišla i karvinská rájecká nemocnice. Mezi Ukrajinkami hledali zástupci nemocnice lékaře a zdravotní sestry.

Věra Murínová, mluvčí NsP Karviná-Ráj: "Jsme připraveni jim nabídnout nejen pracovní poměr, ale i pomoc s vyřízením nostrifikací, tedy uznání těch jejich titulů, s jazykovou bariérou a uznání odborné zkoušky."
Julija Malynina, lékařka z Ukrajiny: "Jestli taková možnost bude, abych prošla kurzy, složila atestace a potvrdila svůj diplom, určitě bych chtěla pracovat jako lékařka. Jestli se to podaří, to uvidíme."

Ukrajinky se také od přítomných zástupců společnosti Heimstaden dozvěděly, jaké možnosti mají do budoucna ohledně bydlení. Na kolejích mají jen dočasně zajištěné ubytování a stravu.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail