Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MSK přibudou nová stání pro karavany a na přehradách relaxační mola

V Moravskoslezském kraji se postupně zvyšuje počet turistů, kteří se zde ubytovávají. Pro nadcházející letní sezonu kraj přichází s novinkami v podobě dalších míst určených pro karavany. Na dvou přehradách by měla být připravena nová mola pro relaxaci.

V právě končící zimní sezoně se potvrdil trend, kdy se lidé opět začali ubytovávat v hotelích a penzionech. Covidové rozvolnění by mělo do kraje přilákat ještě více turistů.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Zimní sezona v rámci cestovního ruchu si myslím, že byla velmi úspěšná. Měli jsme dostatek sněhu a v tu chvíli, kdy se rozvolnilo veškeré ubytování a rozjely se vleky, tak turisté k nám začali cestovat. Podotýkám, že to byli turisté, kteří jsou od nás z našeho kraje, popřípadě z jiných krajů. Nebyli to zahraniční turisté, protože samozřejmě tam stále bylo to, že vlastně ti zahraniční turisté nemohli cestovat, lety ještě nebyly v provozu a ty zahraniční dovolené neumožnily ani covidová opatření v tom rozsahu v cestování, v jakém bychom si představovali. Zaplať pánbůh za tu domácí klientelu, která k nám přijela. V tu chvíli vlastně ty hotely a penziony se naplnily v zimní sezoně a tím pádem jsme začali zase se znova nadechovat a začali jsme trochu žít."

Pro letošní letní sezonu si kraj přichystal zajímavé novinky.

Jan Krkoška (ANO), náměstek hejtmana MSK: “Já čekám, že ten nápor turistů do Beskyd samozřejmě bude zase razantní a velký, poněvadž máme co nabídnout. Jako novinkou budou vybudované další stellplatzy, což jsou vlastně zpevněná stání pro karavany a pro obytné automobily. Je to takový trend, kterým se ubírá cestovní ruch a tyhle karavanová stání budeme chtít budovat v podstatě a rozvíjet po celém Moravskoslezském kraji. Nebude to jenom o karavanech, přičemž karavany opravdu, jak jsem říkal jsou tím hnacím motorem, ale bude to také o tom, že budeme chtít vybudovat speciální mola, kde bude možné relaxovat. Ta mola budou samozřejmě na Těrlické přehradě a druhé bude umístěno na Slezské Hartě. V tuto chvíli se připravuje celkové výběrové řízení a věřím, že to stihneme řekněme do té hlavní letní turistické sezony. Dále budeme pokračovat v rozšíření půjčoven elektrokol. My dneska máme více než 40 půjčoven elektrokol po celém našem kraji. V Beskydech máme také celou řadu elektronabíjecích stanic právě na elektrokola, které se dají zapůjčit, ale také i nabít."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy