Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravně bezpečnostní akce v MSK odhalila desítky aut ve špatném technickém stavu

Policisté mají za sebou další dopravně bezpečnostní akci v Moravskoslezském kraji. Provedli při ní 1 875 kontrol. Akce byla zaměřená hlavně na alkohol za volantem. Největším prohřeškem ale byl špatný technický stav aut. Na pokutách vybrali policisté přes 80 tisíc korun.

Do akce bylo zapojeno 243 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Ti během jednoho dne zkontrolovali 1875 vozidel, motocyklů, cyklistů, ale také chodců.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Zjistili celkem 211 dopravních přestupků, přičemž 197 z nich vyřídili v příkazním řízení za 80.500,- Kč. Příslušnému správnímu orgánu oznámili 14 přestupků."

I přesto, že akce byla především cílena na požití alkoholu před jízdou, tak nejčastějším prohřeškem byl nevyhovující technický stav vozidla, který byl zaznamenán u 44 řidičů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Hned na druhém místě v těsné blízkosti se dopustilo protiprávního jednání 43 řidičů, kteří drželi v ruce telefon či jiné hovorové zařízení během jízdy. Ve 14 případech nepoužili řidiči či spolujezdci bezpečnostní pásy, v devíti případech zřejmě zapomněli sundat nohu z plynu a tak překročili předepsanou rychlost v daném místě."

Alkohol byl zjištěn u šesti řidičů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "U čtyřech z nich byla naměřena hodnota přesahující jednu promile alkoholu v dechu, tudíž se dopustili trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Těmto řidičům hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok."

Každým rokem přibývá řidičů, pro něž je konzumace alkoholu před jízdou nemyslitelná. Bohužel ale stále zůstává určité procento těch, kteří za volant usednou i po požití alkoholického nápoje.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Proto chceme připomenout preventivní projekt šířící osvětu „Řídím, piju nealko pivo!“, který může být účinnější než jakýkoliv trest."

V podobných akcích budou policisté dál pokračovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail