Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská univerzita vytvořila on-line kurzy češtiny pro Ukrajince

Od nynějška se na stránkách Ostravské univerzity (OU) mohou zájemci z řad ukrajinské veřejnosti i studentů zaregistrovat do online kurzu češtiny.

Jaroslav David, vedoucí Katedry českého jazyka Filozofické fakulty OU: "Společně s Diecézní charitou Ostrava jsme hledali cesty, jak nejrychleji uspokojit obrovskou poptávku po kurzech češtiny a došli jsme na tento model. Zájem ze strany ukrajinských uprchlíků je opravdu obrovský a u prezenčního způsobu výuky by nebylo z kapacitních důvodů možné uspokojit všechny zájemce."

Nyní se proto mohou zájemci o lekce češtiny zaregistrovat na webových stránkách Ostravské univerzity do online kurzu češtiny, čímž získají přístup do interního systému Moodle, obvykle dostupného jen studentům OU.

Nela Parmová, referentka pro vnější vztahy FF OU: "Tam v tuto chvíli naleznou 5 základních lekcí češtiny, kde se za pomocí videí, různých cvičení a příkladů naučí základům češtiny. Každá lekce je věnována nějakému tématu, například u lékaře, v obchodě, představujeme se a podobně. Jednotlivé lekce budou postupně doplňovány a rozšiřovány."

Lekce tvoří a videem provází jak ukrajinská rodilá mluvčí z řad studentů, tak pedagogové s bohatou zkušeností s prací s azylanty. Katedra českého jazyka Filozofické fakulty OU totiž nabízí lekce češtiny nejrůznějším skupinám cizincům dlouhodobě, a i díky tomu dokázala na současnou situaci rychle zareagovat a nabídnout osvědčené učební metody. Výhodou tohoto kurzu je především jeho časová flexibilita.

Jaroslav David, vedoucí Katedry českého jazyka Filozofické fakulty OU: "Řada uprchlíků už v tuto chvíli dochází na brigády či pracuje a není proto pro ně zcela možné docházet na pravidelné prezenční lekce."

Lekce nejsou jakkoli kapacitně omezeny a uživatelům stačí mít jen chytrý telefon nebo tablet a přístup k internetu. Vše ostatní už zvládnout sami odkudkoli a kdykoli. Registrace je možná na webu Katedry českého jazyka Filozofické fakulty Ostravské univerzity.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail