Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Kolumbie přijeli obdivovat moravskoslezské kolegy

Moravskoslezské hasiče navštívila delegace kolegů z Kolumbie. Ve čtvrtek odpoledne je v Ostravě přivítal ředitel krajských hasičů. Prohlédli si stanici, vybavení a Integrované bezpečnostní centrum.

Ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Radim Kuchař přivítal ve čtvrtek odpoledne generálního ředitele Dirección Nacional de Bomberos de Colombia a vrchního velitele Charlese Wilbera Benavidese Castilla spolu s dalšími zástupci vedení kolumbijských hasičů.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči si pro krátkém seznámení s organizací a činností našeho Sboru prohlédli vybavení centrální hasičské stanice v Ostravě-Zábřehu, včetně výjezdové techniky."

Následovala návštěva Integrovaného bezpečnostního centra (IBC) Moravskoslezského kraje, s jehož činností delegaci seznámil vedoucí oddělení KOPIS a IBC Radek Zeman.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zástupci kolumbijských kolegů měli možnost podívat se i přímo do dispečerského sálu krajského operačního a informačního střediska základních složek integrovaného záchranného systému a Městské policie Ostrava."

Návštěva byla realizována v rámci projektu ekonomické diplomacie, který je realizován ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bogotě, více informací je na webu HZS ČR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy