Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Černá perla v Ostravě-Porubě bude sloužit jako klinika. Bruselský styl budovy zůstane zachován

Černá perla v Ostravě-Porubě je významnou budovou z hlediska architektury. Postavena byla v bruselském stylu a dlouhá léta v ní sídlily kanceláře. Posledních zhruba 15 let ale chátrala a byla spíše černou dírou. Teď se konečně opravuje a vzniká v ní klinika.

Lidé v Ostravě-Porubě se už příští rok dočkají nové moderní kliniky. Promění se v ní Černá perla, která léta chátrala a momentálně prochází rekonstrukcí. Bruselský styl, ve kterém byla postavena, zůstane zachován.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: “Bude to klinika pro širokou veřejnost. Bude to klinika taky pro klienty programu consierge, který vnáší do zdravotní péče více organizace, více asistence a vlastně dělá ze zdravotní péče komfortnější záležitost."

V 10 patrech věže lidé najdou více než desítku odborných ordinací a v přilehlé budově pak operační sály. Není vyloučeno, že poslouží i jako vyhlídka.

Helena Ruszová, zakladatelka a CEO, Moravian Premium Care, a.s.: "Bereme to jako skvělý podnět a určitě to zajistíme, aby to bylo i veřejnosti přístupné."

Co se týče rekonstrukce, tak ta pokračuje podle plánu.

David Kotek, architekt, PROJEKTSTUDIO EUCZ: “My už jsme sundali plášť, v současné chvíli se začínají montovat kotvy a předpokládáme, že do prázdnin bychom měli dané hlavní rošty s tím, že se mi dneska podařilo dostat do hry i tu fotovoltaiku.”

Fotovoltaikou budou nahrazeny černé panely perly, které jsou dnes nefunkční. Proměnou projde i široké okolí Černé perly.

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: "Cílem je vyčistit a zcelit to území a vytvořit z toho jakýsi brownfield, který by mohl být využitý pro různé záměry."

V okolí by měl vzniknout i nový bytový dům a tenisová hala.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy