Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Policisté a jejich čtyřnozí parťáci mají za sebou Mistrovství Moravy psovodů

Výcvikové středisko psovodů a služebních psů Dobrotice zaplnili policejní psovodi a jejich parťáci z celé Moravy a Slezska. Ve dnech 24. až 29. dubna tam proběhl osmý ročník Mistrovství Moravy psovodů se služebními psy pro rok 2022. V rámci mistrovství probíhaly současně ještě další soutěže, a to Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Krajský přebor psovodů Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Organizátorem přeborů pro tento rok bylo jihomoravské krajské ředitelství.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Jednotlivých soutěží se zúčastnila družstva moravských krajských policejních ředitelství, kromě pořadatele a našeho ředitelství také zlínští a olomoučtí služební psovodi se svými psy. Mezinárodní přesah měla účast slovenských kolegů z Krajského ředitelství policie Žilinského kraje."

Celkem třicet psovodů se služebními psy soutěžilo ve dvou kategoriích, jedna se zaměřením na psy hlídkové a druhá na psy výjezdové. Disciplíny poslušnosti, obranné a pachové práce byly pro obě kategorie stejné, ale u hlídkových psů je nejen v soutěžích, ale také ve službě větší důraz kladen na zadržení a u výjezdových na pachové práce.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Cílem mistrovství bylo prověřit a vzájemně porovnat schopnosti a úroveň připravenosti psovodů a služebních psů a posoudit kvalitu výcviku z hlediska praktického použití ve výkonu služby."

Poměrně vyrovnané bodové hodnocení na výsledkových listinách prokázalo vysokou úroveň připravenosti policistů i jejich čtvernohých parťáků.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Například v pachových pracích hlídkových psů se shodným počtem bodů bylo první pořadí obsazeno dvěma týmy (psovod a pes) nebo v poslušnosti výjezdových psů mezi prvním a druhým místem byl rozdíl pouhého jednoho bodu."

Konečné pořadí a umístění na prvních třech příčkách pak přineslo sečtení bodů všech cviků, kterých se v jednotlivých disciplínách soutěžící zúčastnili.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "V přeboru Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje 2022 se v kategorii hlídkových psů na prvním místě umístil prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových psů prap. Bc. Aleš Mrazík s Grimmem."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, skupina základních kynologických činností Opava
 2. pprap. Martin Beňa, pes Billy, skupina základních kynologických činností Karviná
 3. pprap. Tomáš Wunderlich, pes Bad, skupina základních kynologických činností Nový Jičín

Kategorie psů výjezdových

 1. prap. Bc. Aleš Mrazík, pes Grimm, skupina základních kynologických činností Karviná
 2. pprap. Kristýna Mechlová, pes Čert, skupina základních kynologických činností Frýdek- Místek
 3. prap. Vladimír Maceček, pes Alexandr, skupina základních kynologických činností Nový Jičín
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Výsledná listina Mistrovství Moravy 2022 byla pro náš kraj velice příznivá. V hlídkových psech na nejvyšším stupni „bedny“ stál opět prap. Bc. Martin Lank se psem Floydem a v kategorii výjezdových obsadil náš krajský vítěz prap. Bc. Aleš Mrazík s Grimmem krásné bronzové místo."

Kategorie psů hlídkových

 1. prap. Bc. Martin Lank, pes Floyd, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
 2. pprap. Teresa Peloušková, pes Fábio, Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje
 3. prap. Petr Gajdošík, pes Zak, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje

Kategorie psů výjezdových

 1. pprap. Tomáš Ministr, pes Umpalump, Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje
 2. prap. Petr Nožička, pes Atak, Krajské ředitelství policie Zlínského kraje
 3. prap. Bc. Aleš Mrazík, KŘP MSK, pes Grimm, Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Nejen výhercům, ale také všem zúčastněným gratulujeme. Dlužno připomenout, že za úspěchem nejen na soutěžích, ale hlavně ve službě, stojí hodiny a hodiny náročného výcviku, kterému se psovodi se svými psy věnují. Policejní kynologové se svými „čtyřnohými kolegy„ tráví většinou čas nejen ve službě, ale také ve svém volném čase."
Nahlásit chybu


K tématu
Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail