Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Fifejdách pokračuje regenerace sídliště. Lidé si stěžují na nepořádek

Centrální obvod Ostravy už na sídlišti Fifejdy nechal vybudovat mimo jiné nové cyklostezky, hřiště, parkovací místa a částečnou rekonstrukcí prošlo i umělecké dílo Minikrajina Fifejdy, tedy Indiánské městečko. Letos je v plánu 12. etapa regenerace.

V ZŠ Gen. Píky se uskutečnilo veřejné setkání s občany, na kterém se lidé mohli vyjádřit k regeneraci sídliště Fifejdy. Ta je rozdělena do několika etap, díky kterým prochází revitalizací nejen veřejný prostor.

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V letošním roce plánujeme realizaci 12. etapy v hodnotě 17 milionů korun. Také se plánuje vybudování workoutového hřiště na ulici Gen. Píky a další oprava díla Minikrajina Fifejdy a výměna zdravotechniky v MŠ Lechowiczova."

Obyvatelé jsou vesměs s regenerací spokojeni, co je ale trápí nejvíce, tak to je nepořádek.

Anketa: obyvatelé sídliště Fifejdy: “Dřív tady uklízely TS buď častěji nebo důkladněji. Teď je to špatné, protože je tady ani nevidíme, že by uklízely." 
"Já jsem se spíš chtěla zeptat, jestli se bude nějak využívat volný prostor mezi školou a Tescem. Ten je dlouhodobě opuštěný."
"Na Fifejdách mi připadá, že je poslední dobou poměrně nepořádek. Takže jestli se nějakým způsobem zastupitelstvo nebo vedení obvodu bude zajímat, proč se to tak mění. Jestli je tady méně úklidových služeb, nebo se změnila struktura občanů."
Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Jsem velmi rád za aktivní důchodce tady, kdy byla za mnou před 14 dny paní z Fifejd a řekla nám, že u Indiánského městečka je nepořádek a že tam budou uklízet, tak jsem jim řekl, že se k nim přidám."

Na zkrášlení sídliště se podílejí také soukromí investoři. V běhu je například projekt multifunkční sportovní haly, který je plánován v bývalém areálu ČSAD.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy