Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do bytových domů v Jubilejní kolonii v Hrabůvce už nebude zatékat. Procházejí hydroizolací

V Jubilejní kolonii v Hrabůvce začala rekonstrukce dalších bytových domů. Jde o domy, do kterých zatékalo z důvodu špatné hydroizolace. Musí se tak odkopat a oddrenažovat.

Devět bytových domů v Jubilejní kolonii v Hrabůvce je ve špatném technickém stavu. Podepsala se na nich chybějící hydroizolace, kterou před lety při rekonstrukci těchto domů nepovolili památkáři. Teď se díky změně legislativy situace zlepšila.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: ”Zadní vstupy do těchto domů včetně soklů jsou ve velmi špatném stavu. Zdivo je navlhlé a začíná nám odpadávat. Proto musíme všechny domy odkopat, bude opravené obvodové zdivo, bude zde doplněna nopová fólie a základy těchto domů budou oddrenažovány.”

Práce budou probíhat do srpna tohoto roku a vyjdou na zhruba 2 a půl milionů korun.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Jubilejní kolonie byla budována v letech 1921 až 1950 a je zde soubor 23 památkově chráněných domů a proto veškeré opravy a rekonstrukce, které se provádí, tak se dělají velice citlivě po dohodě s památkáři.”

Části domů, které jsou podsklepené, se musí odkopat až do 3 metrové hloubky. Kolem domů bude vybudován žlab a voda bude odváděna do šachty v nejnižším místě.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “V této lokalitě byl problém v tom, že dvůr je o trochu výš než okolní domy, proto docházelo automaticky k zatékání.”

V příštím roce projde proměnou i dvůr mezi těmito domy. Bude kompletně osazen zelení a vybudovány tam budou i nové chodníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy