Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Neukáznění bezdomovci už neobtěžují ostatní v jádrovém centru Poruby

V Ostravě-Porubě skvěle funguje spolupráce městské policie s radnicí. Společně řeší nejen podněty od občanů, ale také preventivní akce a aktuální problémy. Co se povedlo, je vyřešit dlouhodobý problém s bezdomovci.

Pití na veřejnosti, obtěžování obyvatel, nepořádek. Neukáznění lidé bez domova jsou problémem snad všech větších měst. V Porubě se zdržovali zejména na Hlavní třídě, u Floridy a na Alšově náměstí. Díky spolupráci radnice s městskou policií je tento nešvar minulostí.

Miloslav Kaláb, strážník hlídkař, MPO: “Toto je jedno z míst, kde se v minulosti ve větším počtu vyskytovaly osoby bez přístřeší, které zde konzumovaly alkohol, znečišťovaly veřejné prostranství, obtěžovaly lidi, kteří čekali na autobus na zastávce. Díky tomu, že jsme zintenzivnili služby v této lokalitě, ty osoby se zde již nenachází. a konečně to tady vypadá, jak má.”

Lucie Baránková Vilamová (ANO), starostka MOb Ostrava-Poruba: “Musím říct, že díky jejich soustavné práci a neutuchající energii se podařilo skutečně je vyřešit, protože je pravda, že při různých kulturních akcích nás to trošku zlobilo. ale samozřejmě s naším sociálním odborem."

K vyřešení situace pomohl nejen četnější výskyt hlídek, ale také kamerový systém. V Porubě je celkem 130 kamer, které jsou v provozu nonstop a strážníci tak vědí, co se kde děje.

Pavla Prečová, strážník hlídkař, MPO: “Pokud kamerový systém zaznamená nějaké protiprávní jednání, předává se okamžitě zpráva stálé službě, která vysílá okamžitě hlídky.”

Na veřejnostI ležící osoba na lavičce

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy