Tady se můžete podívat na SMS zprávy, které začaly chodit po úvodním telefonátu 34leté ženě z Ostravy. Podvodník svou oběť přesně navigoval. Dokonce ji poslal fotku falešného služebního průkazu a radil krok po kroku. V případě pochybností volal další muž, který se vydával za policistu.
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Důvodem hovoru bylo provedení závěrečné finanční transakce, kterou nedokončila. Vzhledem k tomu, že žena se ani o žádnou nepokoušela, myslela si, že se stala obětí podvodu. Muž na druhé straně ji spojil s technickým pracovníkem banky a nakonec byla kontaktována „jakoby policistou“. Samozřejmě všichni tři muži se představili fiktivním jménem a postupně ženu instruovali k různým krokům."
Žena nakonec vybrala z banky 650 tisíc a do bankomatu na cizí účet nastrkala třetinu z těchto peněz, než ji manžel zastavil, protože mu to bylo podezřelé. Ve druhém případě byl začátek stejný. Podvodník chtěl, aby žena vybrala peníze a vložila je na cizí účet. Ta ale zavolala na policii hned.
Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obě poškozené ženy byly přesvědčeny, že mluví s bankovním úředníkem z toho důvodu, že znal jejich jméno, příjmení i bydliště."
Jaroslav Drobek, preventista PČR MS kraje: "Znovu připomínáme lidem, buďte více obezřetní. Policista nikdy po telefonu neřeší případy, nenavádí a neříká, že máte poslouchat instrukcí bankovních úředníků!! Chraňte své peníze a nevkládejte je do bankomatů na cizí účty."
Za toto jednání hrozí pachatelům až pětileté vězení. Pamatujte, že údaje o sobě, bankovním kontu nebo PIN k platební kartě se rozhodně nesdělují cizím lidem do telefonu nebo přes počítač.