Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Frýdku-Místku přes Havířov každý víkend přímým autobusem do Zoo Ostrava

Frýdek-Místek, Havířov a zoologickou zahradu v Ostravě spojí nová víkendová autobusová linka. Provoz zahájí v neděli 12. června. Autobus vyráží každý víkend ráno v 8:05 z Frýdku-Místku, přes Havířov pojede v 8:30 a k ostravské ZOO dorazí v 9 hodin.

Nová turistická linka bude jezdit každý víkend až do 10. prosince.

Jan Širc, oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava: "Díky nově zavedené lince z Frýdku-Místku přes Havířov do ostravské ZOO získají návštěvníci ostravské ZOO nejrychlejší přímé spojení od svého bydliště."

Společnost Z-Group bus zavádí se změnou jízdních řádů také další dvě nové linky. Z Ostravy se mohou turisté dostat přímým cyklobusem přes Karlovu Studánku až na Červenohorské sedlo a zpět. A nově také začíná jezdit turistická linka z Ostravy přes Havířov a Třinec do polských Beskyd.

Zoologická zahrada v Ostravě je skvělým místem pro rodinný výlet. Příjemná atmosféra druhé největší zoo v České republice potěší milovníky zvířat i rostlin. Lesoparkem vedou botanické stezky, pro děti jsou zde hřiště s prolézačkami a dalšími atrakcemi. Areál je rozlehlý, tvoří ho zhruba 100 hektarů tzv. Velkého ostravského lesa. Chová se zde více než 4000 zvířat. Návštěvníci se nimi mohou setkat v pavilonech, velkých přírodních výbězích nebo průchozích expozicích. 

Součástí ZOO Ostrava je Botanický park, který je možné projít po naučných stezkách. Na výběr je stezka Cesta lesa s pěšinkou pod korunami modřínů, olší a vrb, Cesta stínu po visuté lávce i dřevěných chodníčcích napříč lesním údolím, Cesta vody s procházkou podél mokřadů, lesních tůní a rybníků a unikátní trasa Mokřad, jejíž součástí jsou modely obojživelníků a plazů v nadživotní velikosti.

Návštěvníci se mohou po areálu projet malým vláčkem, zúčastnit se komentovaných prohlídek, navštívit vodní svět, a především děti si můžou užít zábavu na dětském hřišti, v lanovém centru nebo u zvířátek Na statku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy