Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muže utonulého v Žermanické přehradě našli potápěči pomocí sonaru

Ani přes rychlou záchrannou akci se nepodařilo pomoci 61letému muži, který se začal topit uprostřed Žermanické přehrady. Neštěstí se stalo v úterý večer poblíž střediska Maják.

Plavec měl podle svědků přeplavat přehradu a při zpáteční cestě se začal topit. Volání o pomoc slyšeli lidé na břehu, kteří okamžitě organizovali pomoc. K tonoucímu také vyplul jeden zachránce na člunu.

Svědek události: "Já jsem tady běžel okolo přehrady a viděl jsem záchranku, jak přijela. Lidé tady volali pomoc, že se tam někdo topí. Ptal jsem se, jestli tam mám plavat. Pán prý přeplaval přehradu a když se vracel, tak se začal topit. Jiný muž mu na loďce plul naproti, ale asi 50 metrů před ním se ten plavec ponořil a od té doby není."

K přehradě okamžitě po ohlášení vyjeli policisté, zdravotníci záchranné služby a hasiči. Od jiného zásahu na Vsetínsku k přehradě přiletěl také záchranářský vrtulník. Jeho posádka se snažila plavce zahlédnout z výšky. Pátrací akce však do večera žádný výsledek nepřinesla.

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR: “Do akce byli povoláni také policejní potápěči z odboru speciálních potápěčských činností z Frýdku-Místku. Dle svědeckých výpovědí bylo určeno místo, kde byla tonoucí osoba viděna naposledy. Potápěči propátrávali vodní plochu v perimetru 200 metrů, a to jak na hladině, tak pod ní pomocí speciálního podvodního sonaru. Pátrání po osobě probíhalo v úterý až do pozdních nočních hodin a pokračovalo ve středu. V dopoledních hodinách se bohužel oznámení potvrdilo. Potápěči nalezli ve vodě, zhruba 250 metrů od břehu, tělo 61letého muže. Příčinu úmrtí určí nařízená soudní pitva.”

Lidé by měli pamatovat, že plavání v přehradách je vždy na vlastní nebezpečí. Na delší trasy by se plavci nikdy neměli vydávat sami. Ideální je mít s sebou reflexní plovák nebo doprovod na plavidle.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy