Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravu v Porubě zkomplikuje stavba nové okružní křižovatky u Jilemnického náměstí

Co nevidět začne výstavba kruhového objezdu na rušné křižovatce poblíž Jilemnického náměstí v Ostravě-Porubě. Ta se plánuje už dlouhou dobu. Jde o úsek na Francouzské ulici s největším počtem nehod v obvodu. Mnohdy i s vážnými následky.

Velmi nepřehlednou křižovatku u McDonaldu na Francouzské ulici v Ostravě-Porubě nahradí nový kruhový objezd. Stavět se začne začátkem prázdnin a vyžádá si úplné uzavření dopravy. Investorem stavby je ostravský magistrát.

Zuzana Bajgarová (ANO), náměstkyně primátora Ostravy: “Dochází tam velmi často k nehodám, nebo k nepřehledné situaci. Jedná se o investici zhruba 9 milionů korun, která by měla probíhat maximálně půl roku.”
Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Úplná uzávěra bude po dobu celých prázdnin s tím, že v září dojde ještě k drobným stavebním úpravám. Objízdná trasa bude vedena po ulici Polská.”

Někteří obyvatelé s novým kruhovým objezdem nesouhlasí s tím, že je tady dostatečné dopravní značení. Většina ho ale vítá

Anketa: obyvatelé Ostravy-Poruby: “Kruhový objezd tady bude? To je dobře, to je dobře.”
“Ta křižovatka je hrozná teďka. Pořád nějaké bouračky a pořád nějaké problémy, takže to je úplně skvělý nápad.”

Současně s výstavbou kruhového objezdu bude probíhat také rekonstrukce tramvajové trati na ulici Opavská, díky které se sníží hluk a prašnost v jejím okolí.

Miroslav Otisk (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Takže jsme se snažili právě spojit tyto dvě investiční akce tak, aby se realizovaly v době, kdy ta doprava je nejméně zatížená, což jsou právě prázdniny.”

Rekonstrukce si vyžádá částečné omezení dopravy, která bude svedena do jednoho jízdního pruhu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy