Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné se pro děti a mládež konal hokejbal proti drogám

V Karviné se uskutečnila preventivní akce nazvaná Hokejbal proti drogám. Zúčastnili se jí žáci základních škol a středoškoláci. Kromě sportovního vyžití na ně čekala prezentace škodlivosti drog.

Přilákat děti základních škol ke sportu a současně je preventivní akcí varovat před nebezpečím drog a jiných návykových látek si kladl za cíl turnaj Hokejbal proti drogám. Probíhá na území celé republiky a připojila se i Karviná. Na hřišti u střední průmyslové školy se konaly desítky hokejbalových utkání v rámci celorepublikové akce nazvané Hokejbalem proti drogám.

Martin Pala, organizátor akce: "Smyslem akce je ukázat dětem pohybové aktivity, aby věděli, že tady jsou sporty nejen hokej, fotbal a házená, ale i hokejbal a navíc v rámci spolupráce s MP se naučí orientovat ve městě, sáhnou si na techniku MP."

Hřiště bylo rozděleno na dvě poloviny , pravidla byla pro tuto příležitost upravena.

anketa, účastníci akce: "Já jsem dal nula gólů, protože jsem byl brankář." "Je to dva nula, tak 1.A vyhrává." "Já jsem byl protihráč a dal jsem dva góly za sebou." "My jsme hráli dobře jenom žlutí byli lepší a měli svoji taktiku."

Kromě sportovního vybití se současně děti seznámí se škodlivostí drog.

Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná: "Než nějaká beseda nebo přednáška, tak je to spíše volné povídání a snažíme si vytříbit, kdo jaké mýty má v hlavičce nacpáno a o čem to popravdě je."

Kromě hokejbalového klubu akci podpořila i místní městská policie a město Karviná. Pro děti byly připraveno občerstvení a odměny, vítězové dostali poháry.

Nahlásit chybu


K tématu
ASTRAFOOD a.s., Šenov u Karviné (Šachetní 1268, Kaštanová 688)
Šenov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

B2B Partner s.r.o. / ProLogis Park
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail