Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti z Ostravska mířící surfovat do Portugalska uvízli na letišti ve Frankfurtu

Třináctičlenná školní výprava studentů z 1st International School Of Ostrava, která měla namířeno na surf camp do Portugalska, neplánovaně uvízla na přestupním letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Ani po noci strávené v hotelu, neměli studenti jasno, kdy a zda vůbec jim letecká společnost dokáže zajistit náhradní dopravu do cílové destinace.

Ve výpravě je 11 studentů a dva doprovázející učitelé. Kvůli problém na cestě přijdou o několik dnů, které měli strávit přímo v Lisabonu a při surfování. 

Valerie Kaňová, studentka 1st International School Of Ostrava: "Z Ostravy jsme dojeli vlakem do Krakova, odkud jsme letěli do Frankfurtu. Už ten vlak měl hodinu zpoždění, ale letadlo v Krakově jsme stihli. Mimo jiné i proto, že letadlo mělo hlášeno nejdříve půlhodinové a později hodinové zpoždění. Cestou  nás informovali, že letadlo z Frankfurtu do Lisabonu na náš zpožděný let počká a budeme mít asi 20 minut na přestup. Přestože jsme běželi, tak nám u přepážky řekli, že naše letadlo už odletělo."

Letecká společnost pro své cestující, kteří nestihli navazující let, zajistila ubytování. 

Valerie Kaňová, studentka 1st International School Of Ostrava: "Lufthansa nám dala na noc hotel.  Tam jsem přespali a druhý den ráno v 9 nám mělo letět náhradní letadlo. Od 8 hodin jsme čekali na letišti, v letadlech nebyl dostatek místa a netušili jsme, jak to nakonec dopadne."

Zhruba ve 13 hodin se studenti dozvěděli novou zprávu o pokračování jejich cesty. 

Valerie Kaňová, studentka 1st International School Of Ostrava: "Teď nám dali vědět, že pojedeme znovu na hotel. Ráno o půl páté nám poletí letadlo do Hamburku a pak odpoledne dalším letadlem bychom se měli dostat večer do Lisabonu. Tak uvidíme, zda to klapne a kdy se na ty surfy dostaneme. Výlet je na 6 dnů, z toho 4 dny jsme měli na surfování. Už teď víme, že jsme přišli o dva dny pobytu a jeden den surfování. Je to škoda, protože je super, že škola pro nás takové výlety organizuje. "

Studentka z Havířova popisuje průběh cesty na svém Instagramu

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy